Партнери проекту

Євгенія Антонова

місто Глухів

ГЛУХІВ ВЕДЕ СВОЮ ІСТОРІЮ З ДАВНІХ ЧАСІВ. ГЛУХІВ ЗГАДУЄТЬСЯ КІЛЬКА РАЗІВ У ДАВНЬОРУСЬКИХ ЛІТОПИСАХ, ПРИЧОМУ НЕ ПОБІЧНО, А АБСОЛЮТНО ЧІТКО. ГЛУХІВ БУВ ДОБРЕ УКРІПЛЕНИМ МІСТОМ ЧЕРНІГІВСЬКОГО КНЯЗІВСТВА НА ДЕКІЛЬКОХ ТОРГОВИХ ТРАКТАХ, А ПІЗНІШЕ - НАВІТЬ КНЯЗІВСЬКИМ УДІЛОМ. ПІД ЧАС КОЗАЦЬКО-ПОЛЬСЬКОЇ ВІЙНИ 1648-1654 РОКІВ ГЛУХІВ СТАЄ СОТЕННИМ МІСТОМ НІЖИНСЬКОГО ПОЛКУ. НЕЗАБАРОМ ГЛУХІВ СТАЄ ОДНИМ З НАЙБІЛЬШИХ ЦЕНТРІВ ВИГОТОВЛЕННЯ РІЗНИХ МЕТАЛЕВИХ ВИРОБІВ, ОСОБЛИВО ГАРМАТ, ДЗВОНІВ, КОТЛІВ ТА ПОСУДУ.

ГЛУХІВ БУВ СТОЛИЦЕЮ ТРЬОХ ОСТАННІХ ГЕТЬМАНІВ - ІВАНА СКОРОПАДСЬКОГО, ДАНИЛА АПОСТОЛА ТА КИРИЛА РОЗУМОВСЬКОГО, А ТАКОЖ ОСТАННІХ УРЯДОВИХ ОРГАНІВ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (ГЕТЬМАНСЬКОГО УРЯДУ І ДВОХ МАЛОРОСІЙСЬКИХ КОЛЕГІЙ).

У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ ГЛУХІВ ЗНАЧНО ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ. ПРАКТИЧНО ВСІ БУДІВЛІ МІСТА ТОГО ЧАСУ, ЩО ЗБЕРЕГЛИСЯ ДО НАШИХ ДНІВ, ТАК ЧИ ІНАКШЕ ПОВ'ЯЗАНІ З РОДИНОЮ ТЕРЕЩЕНКІВ.

ГЛУХІВ, ОТРИМАВШИ У 1994 РОЦІ СТАТУС ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА, ДІЙСНО АКТИВНО ВІДНОВЛЮЄТЬСЯ. А ПЛАНУВАННЯ ВУЛИЦЬ У ЦЕНТРАЛЬНІЙ ЧАСТИНІ МІСТА ДО СИХ ПІР ВІДПОВІДАЄ ТІЙ, ЯКА БУЛА СПРОЕКТОВАНА НА ПОЧАТКУ ХІХ СТ.