Партнери проекту

Тетяна Мельник

с.Галайківці, Вінницька обл.

с.Галайківці Муровано-Куриловецького району Вінницької області

с.Галайківці – маленьке село, яке здавалося б нічим не вирізняється з-поміж інших населених пунктів України. Однак, для тих у кого його простори асоціюються із теплом батьківського дому, запахом свіжоспеченого бабусиного хліба, дорогими серцю людьми, що розлетілися по світу – воно особливе лише тим, що існує. Це оселя дитинства, куди линуть спогади не залежно від того, на якій відстані ти від неї знаходишся.

Приємно, що місце, де живе твоя душа сьогодні є також духовною Меккою для багатьох ввірян. Адже саме тут, на мальовничому пагорбі знаходиться одна з найдивовижніших в Україні святинь - Галайківський Свято-Преображенський монастир. Роками намолене місце відоме діяннями прозорливого ієромонаха Агафодора, що своїми молитвами творив дива, зцілюючи немічних. Тут, на території обителі, знаходиться його могила, до якої і сьогодні з надією приходять просити допомоги віруючі з усієї України і, як стверджують місцеві жителі, таки не без результату.

Це не єдине святе місце у Галайківцях, яке, як виявилося пов’язане із життям та діяннями святого Серафима Саровського. За його проектом збудована тутешня хрестоподібна келія, де зберігаються древні (300-літні) ікони та шматочок каменя, на якому він молився тисячу днів і ночей. Унікальною також є копія улюбленої Богородичної ікони Серафима Саровського «Умілєнія», яка час від часу мироточить.

Це місце має бути на карті не лише тому, що воно особливе для мене, а також тому, що воно сповнює надією та теплотою кожне серце, яке приходить сюди у пошуках відповіді на одвічні життєві запитання!!!!