Партнери проекту

Аліна Каспер

Гора Говерла

Говерла — найвища точка на території України. Назва з угорської означає «снігова гора», і не дивно, адже сніг затримується тут майже до середини літа. Гора розташована в масиві найвищого в Українських Карпатах хребта – Чорногірського, більша площа якого входить до заповідної зони Карпатського національного природного парку та Карпатського біосферного заповідника.

Вершина Говерли являє собою невеликий плоский майданчик, який дає можливість оглянути й помилуватися навколишніми панорамами Карпат у радіусі 360°. З вершини чудово видно весь Чорногірський хребет, що простягається звідси на південний схід, можна побачити всі основні хребти Українських Карпат та гори Марамурешу в Румунії.

З нагоди п'ятої річниці незалежності України на вершині встановлено плиту, в яку вмонтовані капсули з землею усіх областей України. Також тут знаходиться великий металевий хрест та бетонний стовп. На вершині майорить український прапор, і нещодавно встановлено скульптурний монумент з українським тризубом. Тому цю вершину ще називають «карпатським символом назалежності і могутності України».

Стежка на вершину є добре второваною, адже перший туристичний маршрут на Говерлу був відкритий ще в 1880 році. Маршрут бере початок від спортбази «Заросляк». Пройшовши трохи лісовою стежкою і подолавши межу лісу на висоті 1500 метрів, далі помандруєте мальовничими субальпійськими луками, які ще називають «криволіссям».

Піднявшись на вершину і насолодившись навколишніми краєвидами, розпочнете стрімкий спуск, який проляже іншим маршрутом. Під час спуску ви побачите місце витоку та каскад величних водоспадів річки Прут. За легендою Прут і Говерла – це зачаровані хлопець і дівчина, які за своє заборонене палке кохання були перетворені батьком дівчини на чарівну гірську вершину Говерлу, біля ніг якої