Партнери проекту

Нікіта Зелінський

Радонове озеро

У 1994 році тут був створений регіональний ландшафтний парк «Гранітно-Степове Побужжя», який охопив територію Первомайського, Арбузинського, Доманівського та Вознесенського районів. А в 2009 році указом президента на його території з'явився Національний природний парк «Бузький Гард».Покинутий гранітний кар'єр — радонове озеро. Раніше в кар'єрі видобували граніт, але зараз він вичерпав свої ресурси. Радон — це продукт розпаду радію. За нормальних умов — безбарвний радіоактивний газ, що представляє небезпеку для життя людини. При кімнатній температурі — один з найбільш важких газів.

Тим не менш, в літній час тут купаються і засмагають люди, влаштовують пікніки, грають діти. А екстремали з задоволенням стрибають з висоти стрімких берегів прямо у воду.Скелі, каньйони і річкові пороги щорічно привертають в цю місцевість любителів активного способу життя. Спортсмени скелелази вибирають прямовисні скелі, піші туристи — мальовничі луки, а любителі рафтингу — річкові пороги.

У тутешньому чорноземі росте близько 900 видів судинних рослин, з яких 26 занесені в Червону книгу України (жук-олень, Чорний аполлон, бражники, джмелі тощо). Тут мешкають понад 9 тисяч видів комах і кілька сотень видів хребетних тварин.