Партнери проекту

Артем Белько

Малий Рожин

ЗА ДВАДЦЯТЬ КІЛОМЕТРІВ ВІД МІСТА КОСІВ ЗНАХОДИТЬСЯ МАЛЬОВНИЧЕ СЕЛО МАЛИЙ РОЖИН. СЕЛО НЕВЕЛИКЕ, КІЛЬКІСТЬ ЖИТЕЛІВ НЕ ДОСЯГАЄ НАВІТЬ ТИСЯЧІ, АДЖЕ ЦЕ ГІРСЬКЕ СЕЛО, КОТРЕ НІКОЛИ НЕ СТАНЕ БІЛЬШИМ. СЕЛО ВИСОЧІЄ НАД РІВНЕМ МОРЯ МАЙЖЕ НА ВІСІМСОТ МЕТРІВ. СЕЛО БУЛО ЗАСНОВАНЕ ЩЕ В 1593 РОЦІ, ПЕРША ЙОГО НАЗВА БУЛА РОЖЕН ХОМИНСЬКИЙ, АЛЕ ЗГОДОМ В 1715 РОЦІ ЙОГО ПЕРЕЙМЕНУВАЛИ В МАЛИЙ РОЖИН.

ЗАРАЗ ЖИВЕ СВОЇМ ТИХИМ ТА НЕПОСПІШНИМ ЖИТТЯМ. ПІСЛЯ РОЗПАДУ СССР ТУТ ПОЧАЛИ ВІДРОДЖУВАТИСЯ НАРОДНІ ПРОМИСЛИ ТА МИСТЕЦТВО. І ЕКОНОМІЧНА КРИЗА ЩО БУЛА В ДЕРЖАВІ ЗНАЧНО СПРИЯЛО ЦЬОМУ, ЯК КАЖУТЬ ЛЮДИ НЕМАЄ ЛИХА БЕЗ ДОБРА. ЛЮДИ ПОВЕРНУЛИСЯ ДО СВОГО ТРАДИЦІЙНОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ, ТУТ ЗНОВУ ВІДРОДИЛИСЯ КИЛИМАРСТВО, БЛЯХАРСТВО, ТКАЦТВО, РІЗЬБЯРСТВО, ХУДОЖНЯ ВИШИВКА, ЛІЖНИКАРСТВО. ТАКОЖ ГОСПОДАРІ ЗНОВУ ПОЧАЛИ ТРИМАТИ БІЛЬШЕ ХУДОБИ, ЩОБ ВИЖИТИ В ВАЖКІ ЧАСИ. ТОМУ ЗАРАЗ СЕЛО СХОЖЕ НА ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ. ТУТ Є БАГАТО СТАРИХ ХАТ, БІЛЯ КОТРИХ ПОРАЮТЬСЯ ДБАЙЛИВІ ГОСПОДАРІ, НА ЛУКАХ ВИПАСАЮТЬСЯ СТАДА КОРІВ ТА ОВЕЦЬ, БАГАТО ГОСПОДАРІВ ТРИМАЮТЬ КОНЕЙ.

ЗА ДЕКІЛЬКА МЕТРІВ ВІД СЕЛА ЗРАЗУ ПОЧИНАЄТЬСЯ ЛІС, КОТРИЙ ПРОСТЯГАЄТЬСЯ АЖ ДОКИ СЯГАЄ ПОГЛЯД. САМЕ ТАКІ КАРТИНИ Й НАЙБІЛЬШЕ ПРИВАБЛЮЮТЬ СЮДИ ЗЕЛЕНИХ ТА СІЛЬСЬКИХ ТУРИСТІВ. КОТРІ ПРИЇЗДЯТЬ СЮДИ ВІДПОЧИТИ ВІД МЕТУШНІ ВЕЛИКОГО МІСТА, А ТАКОЖ КУЛЬТУРНО ЗБАГАТИТИСЯ. ЦЬОМУ СПРИЯЮТЬ ТАКОЖ ЧИСЛЕННІ ПАМ'ЯТКИ ПРИРОДИ ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ НА ОКОЛИЦЯХ СЕЛА, ПО ПЕРШЕ ЦЕ СКЕЛІ, ЛЕСІВСЬКИЙ КАМІНЬ, ГОЛОВА ТА ТАТАРІВСЬКИЙ КАМІНЬ. ЦІ СКЕЛІ, НЕ ЧАСТИНА ХРЕБТА ВОНИ ОДИНОКО ВИСОЧІЮТЬ В ЛІСІ, ЯК СПРАВЖНІ ЧАТОВІ СЕЛА. СКЛАДАЄТЬСЯ ТАКЕ ВРАЖЕННЯ, ЩО ВОНИ КОЛИСЬ БУЛИ ЖИВИМИ, І ПРОСТО СКАМ'ЯНІЛИ ТУТ. З ЦИМИ СКЕЛЯМИ ПОВ'ЯЗАНА ДУЖЕ ЦІКАВІ ЛЕГЕНДИ, МОЖНА ЦІЛИМИ ДНЯМИ ХОДИТИ Й МИЛУВАТИСЯ ПАМ'ЯТКАМИ ЩО СТВОРИЛА ПРИРОДА, НАЙКРАЩИЙ СКУЛЬПТОР У ВСЕСВІТІ.

ВАРТО ПРИЇХАТИ ТА ПОБАЧИТИ МАЛЬОВНИЧЕ СЕЛО МАЛИЙ РОЖИН, КОТРЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ НЕЗМІННИМ МАЙЖЕ ДЕКІЛЬКА СТОЛІТЬ.