Партнери проекту

Олександр Трохимчук

смт Озерне

У 15-ти кілометрах на схід від Житомира знаходиться селище міського типу Озерне. Цей військовий гарнізон має свою 70-літню історію. Зокрема на початок німецько-радянської війни аеродром, що й досі функціонує в Озерному, мав неабияке стратегічне значення.

У самому містечку – чимало старих будинків, що датуються ще 30-40-ми роками минулого століття. Зокрема гарнізонний Будинок офіцерів побудували ще 1936 року. А на центральній алеї селища розташована Озерненська гімназія, перше крило якої звели більш ніж 75 років тому.

Озерне – це передмістя Житомира. Проте це зовсім не село, як звикли записувати у різних відомствах. По-перше, не території містечка досі зосереджені військові частини. По-друге, з 1958 року з Житомира до Озерного налагоджено постійне автобусне сполучення за маршрутом № 115 «Житній ринок–Озерне», що дає можливість дістатися до обласного центру за 30-40 хвилин без «пересадок». У 90-х роках Озерне взагалі було гарнізоном закритого типу. Відтак, при в’їзді в містечко у всіх пасажирів і водіїв обов’язково перевіряли наявність перепусток і лише після цього ляди могли минули контроль-пропускний пункт. Але згодом нові керівники скасували це обмеження. Важко сказати, чи була ця формальність такою вже й зайвою.

Крім того, в Озерному сьогодні функціонує дитячий садочок і лікарська амбулаторія.

Вашій увазі – перша частина великого фоторепортажу з селища Озерного. Цього разу на звичні місця гарнізону пропонуємо подивитися дещо з інших ракурсів. А дехто, можливо, й узагалі побачить їх уперше.