Партнери проекту

Ольга Ващук

Володимир-Волинський

ЗЕМЛЯНІ ВАЛИ ЗАМКУ, Х-XIV ст.ст. (вул.Прикордонна, 2)

Є пам'ятником великого і яскравого періоду Київської Русі і князівств Х-XIII ст.ст. Являють собою залишки міста, заснованого близько 1000 р. князем Володимиром Святославовичем, відкіля і походить назва Володимир.

Володимир-Волинський мав важливе стратегічне значення як західний форпост Київської Русі. Городище значно зміцнюється після того, як Володимир-Волинський стає столицею Галицько-Волинського князівства (1199 р.).

В другу половину ХІІІ ст. місто було зруйноване військами Батия. У 40-х рр. XIV ст. на місці міста будується кам'яне зміцнення, що у 70-х рр. було зруйновано до фундаментів. У XVI ст. тут уже був дерев'яний замок, побудований з дуба, що складається з п'яти веж: чотирьох кутових круглих у плані й однієї надвратної прямокутної. Вежі стояли на валах, з'єднувалися між собою дерев'яним палісадом із внутрішніми бойовими галереями. Вали були оточені ровом, що наповнювався водою з р. Луг. На території замка знаходилися князівський палац, побудований із соснового дерева, покритий ґонтом, церква Якима і Анни, 71 городня і 12 землянок. У XVII-XVIII стст. замок поступово втрачає своє стратегічне значення і руйнується. Опис замка 1765 р. свідчить про наявність у ньому лише старого дерев'яного моста, двоярусних воріт і одного дуже старого дерев'яного будинку. Вали обпали й обсипалися, а рів цілком відсутній.

В даний час від замку залишилися лише земляні вали, що мають конфігурацію неправильного чотирикутника (130 х 240 м) які піднімаються на висоту 9-10 м і оточують площу 3.12 га.