Партнери проекту

Єлизавета

Цілющі джерела

Частина села Терпіння поблизу Мелітополя знаходиться на «горі» - височині заввишки 45 метрів над рівнем моря. На ній знаходиться невеликий парк, пам'ятник паркового мистецтва, «Цілющі джерела». На невеликій території парку (близько 0,14 га), практично на вершині гори з породи б'ють 5 джерел з холодною водою. Ключова вода стікає між каменями в невелике природне озеро. За деякими даними ця вода має цілющі властивості через присутність іонів срібла.

Старожили розповідають, що прибулі для поселення на Молочних водах духобори шукали місце з хорошою питною водою. І знайшли ключі, породжені потужним водоносним горизонтом сарматського періоду. Захована протягом багатьох тисячоліть в підземних товщах, вода поступово розчиняла вапняк, вимиваючи печери, ходи, природні колодязі, і вирвалася з похмурого ув'язнення, утворивши посеред степу квітучий оазис. До революції трохи нижче водойми був поміщицький маєток багатого німця, а на виході з озера - водяний млин. На краю озера стояла церква, зруйнована в радянські часи.

У середині 90-х років у пагорба з'явилися ченці, які стали потихеньку упорядковувати джерела, дали їм імена святих. Нині з ініціативи місцевої сільської ради територія навколо ключів оголошена заповідною. Так виник пам'ятник паркового мистецтва «Цiлющi джерела».