Партнери проекту

Хрещатик та Майдан Незалежності

Це перше, що згадуємо, коли мова йде про Київ. Оповиті байками та бувальщинами, вони завжди в центрі уваги.

Є легенда, за якою саме на Хрещатику, в гирлі річки Почайни, князь Володимир Великий охрестив своїх синів.

А також саме тут, у центрі столиці, з'явилася перша лінія електричного трамваю, задзвонив перший в Україні телефон, запрацював перший водопровід і «виріс» перший хмарочос. Сьогодні Хрещатик носить титул "найширшої вулиці" Києва та найкоротшої центральної вулиці з-поміж європейських столиць.

У центрі столиці, на Майдані та Хрещатику, проходять найголовніші державні свята та народні гуляння. Українці з усіх куточків країни приїжджають в ці місця, щоб накупити подарунків на святковому ярмарку, подивитися концерт і гуртом по-дружньому привітати один одного.

Майдан Незалежності – це унікальна площа, яка не раз об'єднувала всю країну. Тут, під рясним дощем та в люті морози, сотні тисяч людей збиралися, щоб захистити свою гідність і свободу під час революції. Президент України саме звідсіля звертається до громадян з найголовнішими словами.

Отже, для нас Хрещатик і Майдан Незалежності – це те, що зближає всіх українців в щасливі та сумні моменти життя, що надихає та дає надію на безхмарне майбутнє.

 • Майдан
  Це ворота міста в XI ст.
 • 218 років
  Вулиці Хрещатик
 • 7 назв
  Змінив Майдан за 200 років
 • 61 м
  Заввишки Монумент Незалежності