Партнери проекту

Денис Казван

радник голови Національної поліції України

Новодністровськ

Уявіть собі невеличке містечко енергетиків Новодністровськ, в радіусі 150 км. від якого немає жодного шкідливого підприємства. Місто це розташоване майже на перетині трьох областей: Чернівецької, Вінницької та Хмельницької, а також і сусідньої країни Молдови. З усіх сторін – ліси, сади та луки, а з півночі – Дністер та водосховище, що створили енергетики, побудувавши ГЕС і піднявши рівень води на 52 м.

Тепер там просто унікальне середовище, яке відкриває купу можливостей для активного і не дуже відпочинку: в лісі, на схилах, чи на самій річці. Від хайкінгу та гірського екстремального велосипеду до плавання і байдарки, від збирання ягід і грибів до дослідження стоянок людей Трипільскої епохи та відвідин Галицького монастиря, що нависає на скелі над Дністром.

А ще можна погасати в футбол з місцевою юнацькою командою, а потім орендувати плавучий будиночок на платформі, який катером відбуксують до якоїсь затоки дністрової, де і провести пару днів як сучасні робінзони: з чистою водою зі струмків, рибалкою, плаванням, багаттям, без електрики, в тиші та єднанні з природою. А після Києва там в мене завжди крутиться голова від незвички дихати чистим повітрям.